Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Caitlyn Build Guide by

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.8K
Views
0
Comments
4
Votes
Rating Pending
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author

Bu Build Tutucak Rüyamda Gördüm Panpa

Last updated on June 19, 2013
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

LeagueSpy Logo
ADC Role
Ranked #36 in
ADC Role
Win 49%
Get More Stats


Başlangıç

yada bu tür başlangıç

Beyler bunları kesinlikle lamalısınız

Baktınız karşı takım çok taklaşıyo hemen b

Ve olmassa olmazı melek !

Ability Sequence

2
4
7
8
12
Ability Key Q
1
5
9
13
14
Ability Key W
3
10
15
17
18
Ability Key E
6
11
16
Ability Key R

Not Updated For Current Season

The masteries shown here are not yet updated for the current season, the guide author needs to set up the new masteries. As such, they will be different than the masteries you see in-game.Masteries

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1/
Executioner
 
 

Offense: 21

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Honor Guard
 
 

Defense: 9

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pickpocket
Intelligence
 
 
 
 
 
 
 
Nimble
 
 

Utility: 0


Şimdi konuşma varkti

Ben yanınızda nunu yada janna olmasını isterim. nunu kanı kaynat yeteneği ile çantanızda fazladan bir çoşku varmış gibi özellik katıyor. janna'dan ise bahsetmeme gerek yok kalkanı var sonıuçta boru değil yani. her neyse koridorda çok rahat olabilirsiniz minyon arkasına geçin ve pasifiniz geldiğinde rakibi dürtün olay bu . Karşınızda tristana varsa kesinlikle dürtün ve minyonları kaçırmasını sağlayın başka çareniz yok. çünkü siz onu başta dürtmesseniz o level atladıkça menzili sizden daha fazla olucak ve o sizi dürtücek o yüzden ilk levellerde tristananın güçlenmesine izin vermeyin. orta oyunda daha çok desteğinizin yanında gezin hatta destek yoksa savaşa girmekten çekinin. çünkü caitlyn kaçış mekanizmesi bir kişiyi yavaşlatıyo 2 yada 3 kişi yakalarsa sizi oyun finish! kanasusamış hariç herhangi bir itemin yerine Runaan'ın Kasırgası'nı alabilirsin. Bu item sayesinde yanınızda çıkan toptan 2 tane ok fırlıyor yakındaki rakiplere. bunlar normal saldırı olarak sayılıyo ve dolayısıyla pasifinize ekleniyo yani siz normalde 1 vuruş yaptığınızda pasifiniz 1 dolarken bu itemi alınca ve 1 vuruş yapınca pasif 3 kez doluyo. ama bu itemi aldığınızda çok fazla kritik hasara sahip olmanız lazım ki pasifler iş yapsın. başka bir önerim daha var. Karşınızda vayne twitch yada bunlar gibi menzili kısa karakterler varsa ilk q açın ve pasifinizi kullandıktan sonra bir q ile dürtün bu onları korkutur ve minyonlara daha çekincen gelmelerini sağlar. Karşına aşırı tanklaşan bir karakter yoksa (malphite singer shen gibi) ve ota ataklarınızla can sıkıyorsanız Son fısıltı yerine mkk yada runaan alın.

Son bir kaç önerim olcak.
-Altı eşyayıda tamamladınız ve paranızda var eşya satmak istiyorsunuz. Botu satın ve Karayel alın.
-Kombosu şöyle: ilk pasifiniz aktif olmalı adam kapana yakalanınca bir pasif vuruyorsunuz ztn otoatak yapınca bir tane stunlanması bitiyorsonra e atın hemen q vuruyorsunuz sonra ulti. ilk levellerde bu adamı öldürür (kanasusamış yüklerini biriktirdiyseniz.)
-Kapanları çimenlere değil koridorun ortalarına atın. çünkü sizin koridordaki amacınız karşı saldırı gücü taşıyıcısını rahatsız edip minyon kaçırmasını sağlamak ve o kapanlar yerde oldukça çok dikkat dağıtıyor. (başıma çok geldi. karşıda caitlyn ordaya kapan atıyor minyon kesemiyorsunuz yanlışlıkla kapana basarım diye)
-Üçüncü. maddede söylediğim şeyi yanınızda Taric varken yapmanızı öneririm (değer destekler varken de yapabilirsiniz tabi). siz sersemletince oda sersemletiyor ve VomboCombo oluyor. ilk kan kesin sizde böyle yaparsanız.
-Ultiyi savaş başında kullanmanızı önermem. Kaçanlar için kullanın ve garanti skor alın. Ama ultiniz yarı cana yakın yada daha fazla bir kasar veriyorsa takım savaşından önce kırılgan bir rakibe atın gitsin. (Bir keresinde o kadar çok doymuştu ki karnım botta karşıda teemo vardı saldırı gücü taşıyıcısı olarak ve ultiyle tek atmıştım)
-Ormancı yada destek nunu varsa botu daha sonra alabilirsiniz.
-Tekrar söylicem ormancı yada destek nunu varsa statik hançer alabilirsiniz (Üsse döndüğünüzde baktınız paranız Hayalet dansçıya yetmiyor ama statik alabiliyorsunuz. Alın gitsin çünkü nunu o açığı kapatıyor.)
-Olağanüstü bir durun yoksa hep agresif oynayın. Olağanüstü derken şundan bahsediyorum. Örneğin ilk seviye savaşı olmuştur.Rakip mavinizi yada kırmızınızı basmıştır ve savaş çıkmıştır. (Benim en sevdiğim savaşlardır çünkü tamamen oyuncunun kalitesi bağlı bir savaş tek bir yetenek var ve çok komik ilk kanlar olabiliyor.) bu savaş sonucunda rakip saldırı gücü taşıyıcısı 2 3 skor almıştır. Bu gibi durumlar dışında hep agresif oynayın çünkü bu caitlyn 1. seviyede en güçlü Saldırı gücü şampiyonu.
-Menzilinizi iyi kullanın. Karşıda Vayn varsa mesela o size bir kez vurmak için yaklaşana kadar siz ona 2 kez vurursunuz birde q atın üstüne en fazla 100 canla falan kaçar (ilk 1 2 levelde)
-Rünlerde damgalarda zırh delmede labilirsiniz böylece oyunda zırh delme çıktığınızda aşırı bir zırh kırma potansiyeliniz olur. yada dediğim gibi karşıda aşırı tanklaşmış bir şampiyon yoksa rünlerde ztn zırh delme olduğunu düşünrerek başka itemler alabilirsiniz.
-Buda son sözüm. bir olay söylicem bunu Euw ve uzakdoğu sunucusunda defalarca denedim ve hep oldu. karşıda jarvan kha yada zed gibi ortakoridora gelecek şampiyonlar varsa ortakoridor caitlyn alın. Jarvan boyrağı ile kendisi arasına kapan atın jarvan q ile bayrağa doğru giderken kapana takılacak.
Kha sizin üstünüze zıplamadan önce bir kapanın üstünde durun yere indiğinde kapana yakalanacak buda tam combosunu yapamamasına neden oluyor. Ölmene kurtulursunuz yada az bir hasar alacaksınız ztn siz bu sefer dürtmeye başlayın.
Birde zed var ileri gölge atığında hemen gölgenin altına kapan atın ve zed kapanda. Birde ulti attığında . ulti bittikten sonra çıkacağı yeri ztn biliyoruz oraya kapan atın ve zed yine kapanda sadece ultinin patlamasını yersiniz o kadar.birde yine Khada olduğu gibi jarvan ulti atarken de bir kapanın üstünde durun jarvan ultiyi attıktan sonra kapana yakalanacaktır ağ atıp çıkın afetin içinden. aynı şey Twisted fate ve shen içinde geçerli Twisted fate ulti atarken ineceği yer sizin yanınızsa hemen o dönen kartlarının ortasına bir kapan atın ve olay bitsin. Shen'dede bir olay var ama bu çok nadir oluyor. Olayı anlatıyorum. Ben varusu dürtüyorum ve varusun canı azalıyor shen varusa ulti atıyor bunu gören varus koşuyor peşimden ben çimene kaçıyorum ağ atıp ve çimenin ucuna bir kapan koyuyorum. Shen tam gelicekken (shen havadayken diye düşünün tahminin çekrek saniyeden daha az bir vakit herelde) varus kapana yakalıyor ve oraya gelen shende varus la irlikte stunlanıyor. şhendede tf ve jarvandaki gibi şeyler var shen kışkırtma atarken kapan üstünde geçerse kışkırma yarıda kesilmiyor ama kışkırtma bitince stunlanıyor. ve shen ulti atarken kapan atarsanız altına gidemiyor kalıyor
yerinde.


-Son dediğim olayları çok denedim ve oldu bunlara daha çok örnek var örneğin renektonun ileri atılması. bunlar gibi doğrudan hedefe olan hareketler değilde yetenek atışı olan yetenekler(yani irelianın q su doğruna hedefe iken renektonun ileri atılması yada shen kışkırması yetenek atışıdır çünkü rakip olmadanda kullanılabilir bunlar.) kapan tarafında durduruluyor.DAha çok örnek verebiliriz. Çoğu şampiyonda oluyor bu çünkü. Zac var mesele. Elastik Sapanı kullanırken altına kapan atın stunlanıyor. fakat malphite yada hecarim ultisi gibi ultiler durdurulamaz ulduğu için bunlarda olmuyor ama hecarimin ultiden sonra duracağı yere kapan atarak onu durdurabilirsiniz aynı zamanda malphite dede aynı şey geçerli iki kapan atın ve minyon keserken onun çevresinde dolanın bir yerden size malphite ultisi gelirse ulti bittikten sonra kapana yakalanıcak.

-Benim demek istediğim caitlyn'ın en etkili yeteneği bu kapanlar ama kullanmayı bilen insan çok az.
Kapanlarla oynayın beyler/bayanlar.

- Sizi en çok zorlayacak şampiyonlar
Varus,KongMow,Sivir,Kennen(ADC),Tristana
- Sizi en çok zorlayacak destekler
Leona,Tresh,Sona
- Sizin ilacı olduğunuz Şampiyonlar
Vayne,Ezreal,Twitch,Urgot,Teemo(ADC),Graves
- Sizinle uyum içinde olan destekler
Nunu,Leona,Tresh,Blitz,Janna,Soraka

[Soraka her şampiyonla uyum içinde soraka varken mana sorununuz yok can sorununuz yok çok keyifli :D]