Click to open network menu
Join or Log In
Mobafire logo

Join the leading League of Legends community. Create and share Champion Guides and Builds.

Create an MFN Account


Or

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page

x
Maokai Build Guide by Vikesko

Jungle Maokai by VikeS

Jungle Maokai by VikeS

Updated on March 3, 2012
New Guide
Vote Vote
League of Legends Build Guide Author Vikesko Build Guide By Vikesko 11,013 Views 4 Comments
11,013 Views 4 Comments League of Legends Build Guide Author Vikesko Maokai Build Guide By Vikesko Updated on March 3, 2012
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!
Would you like to add a comment to your vote?

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Introduction

Zdravím, som VikeS z teamu LetsTroll. Toto je viac menej moja prvá guida. Chcel som si skúsiť, aké to je robiť guidy. Rozhodol som sa pre Maokaia, lebo sa mi zdá, že medzi Čechmi a Slovákmi sa zriedkavo pickuje. Touto guidou by som vám chcel ukázať, že je to veľmi silný, rýchly a užitočný jungler.
Back to Top

Runes

1.Varianta

3 x Greater Quintessence of Potency
9 x Greater Seal of Resilience
9 x Greater Mark of Alactrity
5 x Greater Glyph of Potency + 4 Greater Glyph of Shielding

Takže vysvetlenie, prečo som si dal takéto runy? Sú to zatiaľ najlepšie runy, aké som skúsil,
čo sa týka rýchlosti junglenia.
+20 ability power - vďaka tomuto dokážete instantne zabiť wraith camp a isť pre modrý buff bez akejkoľvek pomoci. Detaili uvediem niekde v nasledujúcej časti. Ďaľší dôvodom je,že vaše schopnosti scaluju len s ability power, tak vám určite pomôžu v early game gangoch robiť damage, ktorý potrebujete a získať kill/assist pre váš team.
+14 armor - sa snáď vysvetlí už sám. Dostávate menší damage v jungli a kedže vaša rola v teame je Support/Tank, tak sa do team fightov určite hodí aby ste vydržali čo najviac.
+11 magic resist na lvly 18 - tu je už na vás, ake daľšie runy si zvolíte. Môžete si taktiež zvoliť +4 ap alebo flat cooldown redeuction/cooldown reduction per level, to je už na vás, čí chcete viac vydržať, robiť viac damage a podobne
+15% attack speed - úprimne povedané, keď som toto prvý krát videl, tiež som nechápal. Je to hlavne kvôli vašej pasívke. Totiž, keď ste v teamfighte, tam sa skilly doslova sypú. A keď chcete využiť vašu pasívku, musíte si udrieť. A veľa krát sa stane, že máte pasívku nabitú, ale neudreli ste a tento attack speed, troška zeefektívňuje tento heal


2.Varianta
3 x Greater Quintessence of Potency
9 x Greater Seal of Resilience
9 x Greater Mark of Insight
1 x Greater Glyph of Potency + 8 Greater Glyph of Shielding

Takže tuto máme obdobu prvej varianty. Vyskúšal som troška agresívnejšie runy. Budú patriť k 2.variante masteriek.
+16 ability power - rovnaký dôvod ako pri prvej variante, zvyšné 4 ability power sú doplnené z masteries.
+14 armor - rovnako ako pri 1.variante
+21 magic resist na lvly 18 - rovnako ako pri 1. variante, akurat že tu už máme o 10 magic resistu viac na lvly 18
+8.5 magic penetration - vaše schopnosti sú všetky magic damage charakteru. Pozrel som si a každý champion ma základ 30 magic resist a týmto znížite jeho magic resist o 30%+-, tým prispejete celkom slušnou dávkou damagu pri gangu.
Back to Top

Masteries

1. Varianta

0/19/11

Takže toto sú moje másterky, ale toto nie je jediné masteries vhodné pre Maokai junle. Kľudne sa dá aj 0/21/9 alebo 0/9/21 a od. Je to už na vás, či chcete viac vydržat, dať damage. Ja som zvolil aký taký kompromis medzi Utility a Defense a to sa mi osvedčilo.

DEFENSE

Summoners Resolve - pri použití smitu vám da 10 goldov, každý bonusový gold sa hodí
Hardiness - +2 armor, síce len 2, ale každý armor sa zíjde do jungle alebo do team fightu, aby ste vydržali čo najviac
Tough Skin - redukuje škody od príšer a minionov o 2, masterka predovšetkým do jungle a slúži na rýchlejšiu junglu
Durability - +108 životov na lvly 18, nie je to najviac životov, ale myslím, že každému sa už stalo, že umrel na posledný tik ignitu. Alebo ho zabila posledná letiaca strela od niekoho a tu hrajú tieto životy dôležitú rolu.
Veterans Scars - +30 hp, tu by som povedal to isté ako pri predošlej masterke.
Indomitable - znižuje škody o 1, je to síce len 1, ale ak si zrátate redukciu škôd, ktorú už máte, mala by jungla byť pre vás prechádzka ružovou záhradou.
Bladed Armor - vracia 6 damage príšerám a minionom, ktoré do vás útočia, toto je takisto hlavne na urýchlenie jungleUTILITY

Summoners Insight - zníži cooldown flashu o 15 sekúnd
Expinded Mind - +216 many na lvly 18, másterka, čo sa mi zdal byť najlepší kedže sa chcem dostať k másterkám, čo su vyššie ;)
Meditation - +3manaregen/5sec, másterka, čo sa mi zdal byť najlepší kedže sa chcem dostať k másterkám, čo su vyššie ;)
Greed - +2gold/10sec, vaša farma je obmedzená, kedže ste v jungli a táto másterka tvorí bonusový príjem
Runic Affinity - +20% trvania buffov, myslím, že čim dlhšie máte buff, tým lepšie nie? :)
Wealth - +40 goldov na začiatku, zabezpečí vám +1 health potion, ktorý sa veľmi zíjde, ak váš team vám nedá leash na modrej aký ste si predstavovali a doplníte nim stratené životy
Intelligence - +6% cooldown reduction, vybral som hlavne kvoli skladaniu saplingov na wraith campe, Sapling Toss by mal s týmto mať 10sec+- cooldown


2. Varianta
9/12/9

Nechcem rozpisovať másterky, ktoré sa znova opakujú, tak pre jednoduchosť rozoberiem tu másterky, ktoré pribudli. Toto sú také "z každeho rožku trošku" másterky. Pribudlo nám 9 bodov v Offense strome a ubudlo z Defense a utility. Vymenili sme damage za niejaký ten defense a sustain v jungli(myslím hlavne, že budete ukrátení o 1 health potion na začiatku). Ale zato, mali by ste dávať o niejake to % vyšší damage.

OFFENSE

Mental Force - +4 ability power, na doplnenie, aby ste mali od začiatku +20 ability power
Sorcery - +4% cooldown reductio, nahradzuje +6% cooldown reduction z Utility Tree
Arcane Knowledge - +10% spell penetration, účinnejšie gangy, hlavne čo sa týka vášho damagu
Back to Top

Summoner Spells

Flash - dá sa použiť či už na útek alebo na chytenie niekoho. Hlavne kombinácia flash + twisted advance a následne arcane smash
Smite - pre junglera povinnosť, i keď mnohí si poviete, že dá sa jungliť i bez smitu. Už nie jedného Nashora/Draka som stealol smitom :)

Mne sa zdá byť toto najvhodnejšiu kombináciou. Ešte možno Exhaust by prichádzal v úvahu, ale tým pádom strácate celkom šikovnú escape abilitu.
Back to Top

Skills

Schopnosti:

Arcane Smash
Maokai odhodí nepriateľov vlnou nárazu , spôsobí im magické škody a spomalí ich.
Maokai vypustí tajomnú vlnu energie. Nepriatelia po blízku sú odhodení, utrpia 70/115/160/205/250(+0.4) magickej škody a sú spomalené o 20/27/34/41/48% na 2 sekundy.
Cena many : 55
Dosah : 200000

- veľmi dobrá vec na prerušenie channel spellov ako je Karthusova,Nunuho,Katarinina ulti a pod.
-má strašne malý cooldown, takže dokážete celkom často spomaliť váš cieľ pri gangu
-Twisted Advance + Arcane Smash combo je veľmi dobrá kombinácia. Začnite snarenutím pomocou Twisted Advance a následne chodte za váš cieľ a použite Arcane Smash aby ste ho odhodili opačným smerom ako sa chystá utekať.

Twisted Advance
Maokai sa rozpustí do mraku tajomnej energie. Objaví sa pri svojom cieli, ktorému urobí škody a zakorení ho na mieste.
Maokai sa rozpustí do mraku tajomnej energie,ktorý sa rýchlo premiestni k nepriateľskej jednotke a urobí jej 80/115/150/185/220(+0.8) magickej škody a zakorení ju na 1/1.25/1.5/1.75/2 sekundy na mieste.
Cena many : 75/80/85/90/95
Dosah: 650

-veľmi silný pickup schopnosť, hlavne v kombinácii s flashom
-ale napriek tomu, tak ako dobrý je môže byť aj zlý. Dávajte si pozor na championov s flashom alebo s flash abilitou. Ak ten champion použije flash počas toho, čo sa naňho ťaháte, tak sa premiestnite k nemu, čo je zväčša, to čo chcete, ho chytiť. Ale sú situácie, keď sa vám to stane osudovým. Ako príklad uvediem Tristanu s jej odskočením. Raz som ju chcel chytiť v blízkosti turretu a dala flash + jej odskočenie a som sa zrazu ocitol pod nepriateľskou turretou ;) Odvtedy dávam väčší pozor, kedy použiť a kedy nepoužiť túto schopnosť.

Sapling Toss
Maokai hodí saplinga, ktorý robí plošné škody pri náraze. Sapling dozerá na blízke okolie. Ak prejde nepriateľ okolo, sapling ho začne naháňať a vybuchne pri ňom.
Maokai hodí saplinga, ktorý urobí 40/75/110/145/180(+0.4) magickej škody pri náraze.
Sapling dozerá na blízke okolie. Ak prejde nepriateľ okolo, sapling ho začne naháňať a vybuchne za 80/130/180/230/280(+) magickej škody. Sapling vydrží 35 sekúnd.
Cena many : 70/80/90/100/110
Dosah : 1110

- môže slúžiť ako warda na 35 sekúnd i keď rozhodne menši range ako warda
- nebojte sa využívať saplingov na scoutenie, ako napríklad hodiť ho do kríku, miesto facechecku
-celkom slušne pomôžu pri vašom prvom campe v jungli


Vengeful Maelstorm (Ultimate)
Maokai ochráni svojich spojencov , tým že začne ťahať energiu z nepriateľských kúziel, schopností a útokov . Zredukuje všetky škody, ktoré dostávajú v určenej oblasti(okrem škôd z turretov). Po tom čo Maokai ukončí tento efekt, vypustí všetku nahromadenú energiu, aby spôsobil škody nepriateľom v danej oblasti.
Aktivácia: Maokai vytvorí oblasť, v ktorej dostáva on a jeho spojenci o 20% znížené škody(neplatí pre škody od turretov)
Maokai môže ukončiť tento efekt a vypustiť nahromadenú energiu aby spôsobil 100/150/200(+0.5) (+2 az každu jednotku škody nahromadenú) magickej škody nepriateľom v danej oblasti. Maokai môže nahromadiť až 200/300/400 bonusových škôd.
Cena many : 75 , 30 / sekunda
Dosah: 575

- Schopnosť ako stvorená proti aoe teamom, možno sa vám 20% zdá byť málo, ale keď si vezmete, že to môže zredukovať škody 5-tim ľudom.
- snažte sa to dobre umiestňovať. Miestami to môžete využiť ako psychologicku zbraň. Nikto nechce stáť v kruhu tej animácie.

Sap Magic (Pasívka)
Za každú schopnosť alebo kúzlo použité pri Maokai-ovi, získa Maokai jeden náboj. Pri 5tich nábojoch, ďalší Maokai-ov útok ho uzdraví za 7% jeho maximálneho života.

- toto sa mi zdá byť jedna z najlepších pasíviek, aspoň čo sa týka teamfightov. Keď si vezmete koľko spellov sa použije a je to jedno či spojenec alebo nepriateľ, bez problémov si doplníte aj 20-30 % hp v teamfighte.
Back to Top

Items

Back to Top

Jungling


Na obrázku je uvedená moja používaná jungle route, ak nechcete chodiť gangy a len farmiť a leveliť cca do lvlu 4 a pol. Ak dodržíte túto cestu a nikto sa vás nebude snažiť counter jungliť, mali by ste dať lvl 4 cca okolo 3:30. Takže začnete na 1. , najlepšie by bolo keby váš team vám kryl modrú a zároveň niekto bol pri vás pre prípadných "narušiteľov". Od 1:05 začnete skladať saplingov. Do 1:40 by ste mali stihnúť tam dať 3 a stojíte na obrázku "blesku". Potom sa premiestnite na druhú stranu(na obrázok "srdiečka"). Stamaď hodíte 4.teho saplinga na 1:40-41 a dorazíte celý camp. Následne sa premiestnite k modrej buffe(2.). Predpokladajme, že máte dobrý team, player z midu vám to leashne a pokračujete k wolf campu(3.) a kým ho dokončíte mal by sa wraith camp respawnúť. Ten opäť vyčistíte (4.) a mal by vám naskočiť lvl 3. Tu sa môžete rozhodnúť pre prípadný gang na mid, keď to tam nepriateľ overextenduje. Pre tento prípad si picknite ako ďalší skill Twisted Advance. Ak chcete pokračovať v junglení vylepšite si Sapling Toss. Pokračjte s double golem campom(5.), následne červený buff(6.) a opäť wraith camp(7.). Tu by ste už mali mať niečo cez lvl 4 s double buffom. Podľa vašich životov a jednotlivých line sa rozhodnite, či pôjdete gang. Ak vidíte príležitosť a máte dosť životov, tak smelo do toho. Ak nie radšej si backnite a kúpte si topánky/philosophers stone. S topánkami sa vám zvýšia šance úspešného gangu.

Tu máte video, nie je moje. Snaď sa nenahnevá autor, že ho používam. Tam to typek stihol dokonca do 3:25.

Back to Top

Summary

Na záver by som chcel povedať to čo na začiatku, že je to môj prvý guide. Viem, že nie je dobrý. Preto som ho tu dal, aby ste mi ho ohodnotili a ja opravil nedostatky, ktoré vy nájdete. Snažil som sa poukázať na Maokaia ako výborného junglera, dúfam že ste si to všimli a začne ho hrať viac českých a slovenských hráčov. Samozrejme, nie je tu ešte všetko, čo som chcel, ako napríklad rozbor jednotlivých fáz hry, ale to tu pridám najbližšie. Snáď sa vám to bude aspoň troška páčiť. Mám vás rád :*
VikeS
League of Legends Build Guide Author Vikesko
Vikesko Maokai Guide
Vote Vote
Jungle Maokai by VikeS

League of Legends Champions:

Teamfight Tactics Guide