Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Tryndamere Build Guide by m2arian2

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.36K
Views
2
Comments
5
Votes
Rating Pending
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author m2arian2

Budowa Mariana| Marian's build power

m2arian2 Last updated on December 23, 2011
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

LeagueSpy Logo
Top Lane
Ranked #14 in
Top Lane
Win 50%
Get More Stats

Ability Sequence

2
3
7
8
9
Ability Key Q
4
11
15
16
17
Ability Key W
1
5
10
12
13
Ability Key E
6
14
18
Ability Key R

Not Updated For Current Season

The masteries shown here are not yet updated for the current season, the guide author needs to set up the new masteries. As such, they will be different than the masteries you see in-game.Masteries

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sunder
Archmage
 
 
 
 
 
 
Executioner
 
 

Offense: 15

 
 
 
 
 
Durability
Vigor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Honor Guard
Mercenary
 
 
 
 
 
 
Juggernaut
 
 

Defense: 13

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strength of Spirit
Intelligence
 
 
 
 
 
 
 
Mastermind
 

Utility: 2


Chapter 1

1. Wprowadzenie
Tryndmere jest to Barbarzyńca bazujący na atakach krytycznych. Dzięki swojemu ulti mało osób ma z nim szanse sam na sam, potrafi spowolnić przeciwnika o 60% na cztery sekundy i ma świetny mechanizm ucieczki przed wrogami. Jest to champion który nie posiada many, wymaga rozegrania sporej ilości gier aby go dobrze ogarnąć.

Zalety:
- Zadaje ogromne obrażenia.
- Może swoim slashem pokonywać przeszkody.
- Potrafi spowolnić uciekiniera o 60% bez celowania skillem.
- Posiada jeden z lepszych pasywów w grze.
- Slash to świetny mechanizm ucieczki jak i doganiania wroga.
- Nie posiada many(umiejętności pochłaniają punkty życia).

Wady:
- Nie można spowolnić wroga skillem, jeżeli to on nas goni.

2. Umiejętności
Battle Fury (pasywny):
Im mniej procent życia ma Tryndamere tym rośnie nasza szansa na krytyka.

Opis: Bardzo przydatny passyw, gdy mam 1% życia dostajemy 70% szansy na uderzenie krytyczne. Z naszym ulti na 6lvl łapiemy łatwego fraga.

Bloodlust:
Pasywny: Dostajemy stacki które zwiększają nasz atak oraz krytyczny atak. Za uderzenie krytyczne dostajemy jednego, gdy zabijamy miniona dwa a po zabiciu championa dostajemy trzy. Maksymalna ilość stacków wynosi osiem a znikają one po 15sekundach.
Aktywny: Tryndamere konsumuje stacki odnawiając sobie życie 10/20/30/40/50 za każdy Bloodlust.

Opis: Świetny skill, maksujemy go w pierwszej kolejności. Właśnie dzięki niemu możemy zdobyć first blooda oraz pozwala dużej zostać na lanie.

Mocking Shout:
Zmniejsza pobliskim wrogom fizyczny atak o 20/40/60/80/100 oraz wrogą odwróconym do niego plecami zmniejsza ruch o 30/37.5/45/52.5/60% na 4 sekundy.

Opis: Umiejętność służy głównie do łapaniu uciekinierów, możemy też nie raz uratować tyłek naszemu kompanowi. Skill maksujemy w drugiej kolejności.

Spinning Slash:
Tryndamere wiruje w wybranym kierunku zadając 50% jego bazowego ataku plus 40/90/140/185/240 obrażeń. Pasywnie redukuje Cooldown o 2 sekundy gdy Tryndamere krytycznie uderzy.

Opis: Właśnie ten skill ratuje nam życie oraz pozwala odrobinę szybciej się przemieszczać. Pozwala przebijać się przez drobne przeszkody (tak jak flash). Nauczenie się korzystać z tego skilla to klucz do przeżycia po uaktywnieniu ulti.

Undying Rage (ultimate):
Tryndamere staje się przez sześć sekund nieśmiertelny oraz zyskuje 4/6/8 bloodlustów.

Opis:: Świetne ulti, możemy spokojnie ubić wroga pod turretem, albo nawet jeżeli jest konieczność gonić do jego bazy, a potem slashem uciec przez mury(oczywiście jeżeli mamy slowa gotowego, i pewność że go ubijemy). Świetnie tez się sprawdza gdy wrogi champion myśli że nas zabije, a my włączamy ulti i to on siada. Pozwala nam tez przeżyć gank na nas.


3. Jak rozdawać umiejętności:


Widziałem osoby które zamiast maksować w drugiej kolejności Mocking Shout, dawały w Spinning Slash. Dla mnie jest do kompletna głupota, obrażenia z tego są niewielki a większy slow zdecydowanie bardziej się przyda. Jak już pisałem Spinning Slash jest do gonienia, uciekania i pokonywania przeszkód. Co do innych skillów myślę że nikt nie powinien mieć wątpliwości co do rozdawanie punktów.

4. Itemy:
Itemy kupujemy pod przeciwników, możemy wybrać większy attack speed albo większy dmg:Zaczynamy od kupna Brawler's Gloves dla lepszej farmy i łatwiejszego leczenia się, potem składamy buty Mercury's Treads albo Berserker's Greaves, innych raczej nie warto kupować. Następnie składamy Infinity Edge zaczynając do kupna Cloak of Agility. Potem składamy według uznania albo Youmuu's Ghostblade bądź Phantom Dancer

bądź kupujemy dwa The Bloodthirster które należy nastakować.
5.Summoner Spells:
Jest to kwestia indywidualna, ja zawsze biorę:
- Cleanse

- Flash

6. Mastery Tree:


7. Runy:


8. Jak grac:
Początek gry:
Idziemy na dół albo gorę, Trynd raczej na mida się nie nadaje. Zaczynamy defensywnie, gdy wbijamy 2lvl możemy spróbować nabić 8bloodlustów po czym na slashu zbliżyć się do wroga i 1-3 razy go walnąć, bez bloodlustów radze nie pchać się na przeciwnika. Staramy się dobijać miniony aby dostać golda. Pamiętaj że na początku jesteśmy słabi, lepiej grać defensywnie i nie mieć fraga niż grać ofensywnie i paść. Po wbiciu 6lvl wraz z partnerem możemy przystąpić do ofensywy. Rzucasz się na jednego z wrogich championów gdy zacznie uciekać rzucasz slowa i dobijasz, jak dostajemy za duże baty włączamy ulti i po zabiciu wroga, lub jak nie damy rady go zabić wycofujemy się.

Ważne: Nigdy nie pchaj się do walki bez przygotowanego ulti, przeważnie przeciwnicy przerzucą się na ciebie ponieważ zadajesz ogromny damage.

Ważne: Po uaktywnianiu ulti dostajesz 4/6/8 bloodlustów, lecz się nimi na samym końcu ulti, gdyż jeżeli uleczysz się na początku ulti przeciwnicy ci to zjadą, i żeby potem nie było sytuacji że leci na ciebie ulti Karthusa albo Pantheon na ciebie spada a ty masz 1hp.

Środek i koniec gry: Tutaj już zadajemy przyzwoity damage oraz mamy spory Atak Speed, staramy się być wszędzie. Spokojnie damy rade wbić się w grupę dwóch przeciwników i ich wytłuc. Szczególną uwagę należy zawsze zwrócić na to czy przeciwnicy posiadają stuny.

9. Wreszcie koniec:
Wreszcie skończyłem pisać poradnik. Mam nadzieje że choć jednej osobie się on przyda. Jeżeli znajdziecie jakieś błędy to postaram się je poprawić. Dzięki za przeczytanie i zapraszam do ocenianie tutorialu.
- Poradnik jak grać Tryndem.
Early (1-8): Zaczynamy od kupna bucików i 3 potek, lecimy na bota/topa. Spokojnie bijemy minionki (Oczywiście last hitując) starając się nie rzucać swojej uwagi na przeciwników, gdyż na tym poziomie jesteśmy strasznie papierowi. Po wbiciu 6 poziomu mamy już ulti, możemy próbować zdobyć killa, o ile na naszej linii jest papierek lub partner ze stunem/dobrym slowem do współpracy z twoim. Na 8 poziomie cofamy się do bazy i kupujemy resztę asortymentu na jaki nas stać (Zgodnie z listą zakupów)

Kox Time (8-13): Na tym poziomie staramy się już tylko gankować, tylko czasami idziemy na linię żeby dobić minionki i pofarmić golda. Dzięki gankom mamy prawdopodobnie już kilka killi i respekt w swoim teamie. Na tym poziomie gry staramy się ubić jak najwięcej turretów, tak, aby potem nie mieć z nimi problemów. Większość czasu w tym czasie spędzamy tylko na gankach, lub ewentualnie farmieniu jungli.

Late, mega barbarzyńca time (13-18): Jeżeli dobrze zagraliśmy, to prawdopodobnie teraz mamy już staty ok. 8/0 i itemy do Quicksilver slash'a. Staramy się backdoorować z tankiem teamowym wszystkie turrety, gdyż dzięki kupionym przedmiotom możemy je z łatwością rozwalić. Jeżeli pojawia się teamfight, to wbijamy w jego POŁOWIE! Wchodzimy ze spella 'E', bijemy z autoattacku, a gdy nie mamy życia stosujemy Undying Rage, po czym... Znowu lejemy! Jeżeli ownimy tryndem, to w ok. 30 minucie gry można ją wygrać.

Mam nadzieję, że się komuś przyda, papatki.