Click to open network menu
Join or Log In
Mobafire logo

Join the leading League of Legends community. Create and share Champion Guides and Builds.

Create an MFN Account


Or

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page

x
Vladimir Build Guide by Schepardo

Vladimir TeamFight Survival King Of Blood

Vladimir TeamFight Survival King Of Blood

Updated on June 17, 2012
New Guide
Vote Vote
League of Legends Build Guide Author Schepardo Build Guide By Schepardo 29,914 Views 3 Comments
29,914 Views 3 Comments League of Legends Build Guide Author Schepardo Vladimir Build Guide By Schepardo Updated on June 17, 2012
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!
Would you like to add a comment to your vote?

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Opis i co nieco o historii Vlada

Umiejętności:
Pasywna Crimson Pact: Za każde 40 pkt. zdrowia otrzymuje dodatkowe 1 AP oraz za kazdy 1 AP otrzymuje bonusowe 1.4 pkt. zdrowia. Bonusy się nie sumują.
Q Transfusion: Vladek zadaje obrażenia 1 celowi i odzyskuje część zdrowia.
W Sanguine Pool: Vladimir zamienia się w kałużę krwi stając się nie namierzalnym na 2s. Przeciwnicy nad nim są spowolnieni o 40% na 1s. Dodatkowo zadaje obrażenia co pół sekundy i odzyskuje część zdrowia.
E Tides of Blood: Zadaje obrażenia wszystkim pobliskim wrogom. Umiejętność może być stackowana do 4 razy, za każdym razem obrażenia wzrastają o 25% oraz umiejętność kosztuje 25% więcej zdrowia.
Ultimate R Hemoplague: Zaraża wszystkich wrogów w polu działania, dzięki czemu wrogowie otrzymują zwiększone obrażenia na 5s. Po upływie 5s zarażeni wrogowie otrzymują obrażenia.

Umiejętności rozwijamy w takiej kolejności: R>Q>E>W z uwzględnieniem, że na 2lv jeśli obawiamy się o ganka bierzemy W, natomiast jeśli jesteśmy spokojni i chcemy lepiej last hitować miniony możemy wziąć E.

Itemy jakie na nim polecam:
Proponuje zaczynać przeważnie z butami i 3 potami na hp. Następnie kupić Hextech Revolver. Po tym należy zastanowić się co nam będzie potrzebne, Rylai Crystal Scepter, Zhonya Hourglass, Abyssal Scepter, Rabadon's Deathcap to wszystkie świetne itemy na Vlada. W sprawie lv. 2 butów to wg mnie najlepiej sprawdzają się Ionian Boots of Lucidity dzięki czemu możemy spamować częsciej Q co wiąże się z tym, że dłużej możemy pozostać na linii last hitując.

Vladek świetnie nadaje się na mid lane ale równie dobrze sprawdza się na top. W zależności od przeciwnika chcemy być agresywni w początkowej fazie gry albo bardzo defensywni czekając na nasz 9lv kiedy wymaksujemy Q.
Top lane: przeciw bardzo mocnym bohaterom we wczesnej fazie gry jak Renekton, Riven, Lee Sin gramy bardzo pasywnie skupiając się na farmieniu. Dopiero po zakupie kilku przedmiotów będziemy w stanie z nimi konkurować 1v1. Jeśli gramy przeciw postacią słabszym wcześnie, możemy harrasować ich z Q i last hitować z auto-attack, dzięki czemu zdobędziemy dominacje na linii.
Mid lane: Ryze czy Fizz to mocne kontry na Vlada, bardzo rzadko możemy z nimi wygrać więc polecam gre defensywną i farmić, farmić, farmić. Inne postacie typu Anivia, Ziggs polegają na trafieniu swoimi skillami więc jeśli tylko nie damy się nimi trafić powinniśmy łatwo wygrać.

W team fightach staramy się użyć naszego Ulti na jak największej liczbie przeciwników, przy czym piorytet maja postacie typu carry. Zwiększenie obrażeń na tych postaciach oznacza, że razem z towarzyszami możesz szybciej zabić przeciwnika co przeważnie owocuje wygranym team fightem. Jednak pamiętajcie, że nie jesteście tankami, nie powinniście sami szarżować na wrogiego AD carry schowanego za 4 jego sojusznikami, nie przeżyjecie na tyle długo żeby być użyteczni.

Vlad to chyba moja ulubiona postać w League of Legends, jeśli się troche go pozna i wie do czego jest zdolny można wygrać prawie każdą linie. Jeśli zaczynacie dopiero zabawe z LoL to polecam wam grać bardzo agresywnie przeciw każdemu, tym sposobem szybciej nauczycie się gdzie są granice w grze Vlada, na co możecie sobie pozwolić, a na co nie. Praktyka czyni mistrza, pamiętajcie i powodzenia.
W górach pomiędzy Noxus a Tempest Flats znajduje się świątynia, w której ukryte są tajemnice starożytnej i straszliwej magii. Obszar otaczający świątynię jest zasnuty wysuszonymi zwłokami tych, którzy przez przypadek zapędzili się w jej pobliże. Rozbudziły one ciekawość Vladimira, który - w swojej młodości - przemierzał te góry w czasie swojej podróży z Noxus. Dzień wcześniej młody Vladimir brutalnie zamordował dwóch chłopców w swoim wieku, jedynie po to, aby nacieszyć się odurzającym szkarłatem, wydobywającym się z ich ciał. Natychmiast zdał sobie sprawę, że nie będzie w stanie poskromić swojej morderczej żądzy i jeśli pozostanie w Noxus, jego uczynki obrócą się przeciwko niemu. Bez wahania opuścił miasto-państwo i udał się na południe.

Szlak ciał doprowadził go do rozpadającej się, kamiennej świątyni. Wewnątrz napotkał starego mnicha, który wpatrywał się w niego oczami koloru czystego szkarłatu. Vladimir zaskoczył mnicha, prezentując taki sam, wypełniony zapałem, wzrok. Rozpoznając złowieszcze pragnienie chłopca, mnich nauczył go kontroli nad życiodajnym płynem, często trenując na przechodzących w pobliżu podróżnych. Gdy nadszedł czas ostatecznej próby, mnich ostrzegł go, że porażka oznacza śmierć. Vladimir odniósł sukces, który krył straszliwą niespodziankę. W czasie rytuału, każda kropla krwi została wyssana z ciała mnicha i połączyła się z Vladimirem, obdarowując go mocą magiczną jego mistrza, a także każdego hemomanty przed nim. Pozostawiony samotnie i bez żadnego celu, Vladimir postanowił powrócić do Noxus, żądając dołączenia do League, aby zademonstrować piękno jego sztuki. Gdy Najwyższe Dowództwo Noxus obserwowało straszliwy los, jaki spotkał strażników pałacowych, postanowili wykorzystać niezwykłe talenty Vladimira.

'To, co daje ci życie, doprowadzi do twojej zguby.' - Vladimir
League of Legends Build Guide Author Schepardo
Schepardo Vladimir Guide
Vote Vote

League of Legends Champions:

Teamfight Tactics Guide