Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Teemo Build Guide by Carloz96

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.182K
Views
3
Comments
2
Votes
Rating Pending
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author Carloz96

Cry, cry QQ.

Carloz96 Last updated on December 10, 2011
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Ability Sequence

2
8
10
12
13
Ability Key Q
3
14
15
17
18
Ability Key W
1
4
5
7
9
11
Ability Key E
6
16
Ability Key R

Not Updated For Current Season

The masteries shown here are not yet updated for the current season, the guide author needs to set up the new masteries. As such, they will be different than the masteries you see in-game.Masteries

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sunder
4/
Archmage
 
 
 
 
 
 
1/
Executioner
 
 

Offense: 21

 
 
 
 
 
4/
Durability
Vigor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Honor Guard
Mercenary
 
 
 
 
 
 
Juggernaut
 
 

Defense: 9

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strength of Spirit
Intelligence
 
 
 
 
 
 
 
Mastermind
 

Utility: 0


Guide Top

Teemo!Znany pewnie wielu wam z jego grzybów halucynogennych. Większość z was pewnie sądzi, że to jest postać dobra tylko i wyłącznie 1vs1, lecz tak naprawdę jest inaczej. Sami zobaczyć dlaczego.


Guide Top

Statystyki

Damage 44.5 (+3 / level)
Health 383 (+77 / level)
Mana 200 (+40 / level)
Move Speed 305
Armor 14 (+3.75 / level)
Spell Block 30 (+0 / level)
Health Regen 0.93 (+0.13 / level)
Mana Regen 0.79 (+0.05 / level)


Guide Top

Umiejętności

Camouflage (pasywna)

Jeśli Teemo stoi nieruc**** i nie otrzymuje żadnych obrażeń, po 2 sekundach staje się niewidoczny. Obrażenia, ruch lub podjęcie jakichkolwiek akcji przerywają ten efekt. Gdy Teemo wychodzi z ukrycia otrzymuje "Element of Suprise", który zwiększa jego attack speed o 40% na 3 sekundy.

Blinding Dart

Zadaje 80/125/170/215/260 (+0.8) magicznych obrażeń i oślepia wroga na 1.5/1.75/2/2.25/2.5 sekund.

Cooldown - 8 sekund
Koszt - 70/80/90/100/110 Many
Zasięg - 680

Move Quick

Pasywna: Zwiększa prędkość poruszania się o 10/14/18/22/26% dopóki nie otrzyma obrażeń. Pasyw jest odnowiony po 5 sekundach od ostatnich obrażeń zadanych przez championa lub turret.
Aktywna: Teemo zyskuje podwójną wartość przyspieszania pasywnego i nie może go stracić przez 3 sekundy.

Cooldown - 13 sekund
Koszt - 40 many


Toxic Shot

Podstawowe ataki Teemo zatruwają cel za 9/18/27/36/45 (+0.14) magicznych obrażeń przy uderzeniu, oraz 6/12/18/24/30 sekundę przez kolejne 4 sekundy.

Noxious Trap (ultimate)

Teemo kładzie pułapkę która po 1.5 sekundy staje się niewidoczna dla wrogów. Pułapka się detonuje gdy przeciwnik w nią wejdzie, zatruwając pobliskich wrogów. Zatruci wrogowie otrzymują 200/475/700 (+0.8) magicznych obrażeń i ich prędkość poruszania się spada o 30 / 40 / 50% na 5 sekund. Maksymalnie 15 pułapek. Pułapki utrzymują się 10 minut. Teemo otrzymuje grzyba co 30/26/22 sekundy.

Cooldown - 1 sekund
Koszt - 75 / 100 / 125 many
Zasięg - 230

Jak rozdawać punkty w umiejętności:

SKILLE:
1. Toxic Shot (1)
2. Blinding Dart (1)
3. Move Quick (1)
4. Toxic Shot (2)
5. Toxic Shot (3)
6. Noxious Trap (1)
7. Toxic Shot (4)
8. Blinding Dart (2)
9. Toxic Shot (5)
10. Blinding Dart (3)
11. Noxious Trap (2)
12. Blinding Dart (4)
13. Blinding Dart (5)
14. Move Quick (2)
15. Move Quick (3)
16. Noxious Trap (3)
17. Move Quick (4)
18. Move Quick (5


Guide Top

Poradnik

Camouflage ("Widzisz i nie grzmisz") - Passive.


RADA- 1. Biegnij jak najszybciej na starcie na mida. Stań z lekkiego dystansu walki minionów i poczekaj 3 sekundy. Musisz być tam wcześniej niż wróg. Pojawiamy mu się na plecach stosując swoje ataki i takim sposobem zdobywamy FIRST BLOOD.
2.Ostrzegam przed Oracle czy Vision Ward. Z niewidzialnego staje się widzialne.
3.Pamiętajcie, że kryjąc się dostajemy DMG, gdy przeciwnik będzie strzelał (jeśli może) w tamto miejsce gdzie ukryliśmy się.


Blinding Dart ("Ślepota potrafi zaboleć")


Główny skill w walkach 1vs1, czy 1vs3. Skill, który tak naprawdę jest wkurzający dla przeciwników. Gdy użyjemy na przeciwniku tego skilla, po prostu ślepnie. I w tym właśnie momencie, przeciwnik musi zginąć. Ewentualnie musi być pozbawiony z połowy HP.

RADA - 1. Pamiętaj, nawet jak przeciwnik jest oślepiony to będziemy dostawać DMG ze Skilli! Tyczy się tylko zwykłych ataków Blind.
2. Zaczynaj tym pvp. Głównie po to by mieć przewagę nad przeciwnikiem już na start.


Move Quick ("Mały, ale za to zapierdziela")

Skill, który tak naprawdę nie wiele nam daje bo tylko (czy AŻ) sporo szybkości poruszania się. Zwiększa się ona ogromnie bo gdyż o jakieś... 80 ? (Pewien nie jestem). Idealny skill do ucieczki czy złapania niedobitka, który stara się uciec.


RADA - 1. Po patchu podjarali skill. Teraz można obrywać od minionów, a skill będzie trwał. Wyłącza się, gdy dostaniemy od wieży lub przeciwnika.
2. Pamiętaj, że musisz chwilkę odczekać, gdy uciekasz z pvp. Bo używając od razu prawdopodobnie dostaniesz i będziesz czekał te 5 sekund na CD. A 5 sekund w LoLu to naprawdę dużo.


Toxic Shot ("Toxicity!")

Główny skill Teemo. Skill, który początkowo podnosi DMG. Podnoszeniem obrażeń, też tak dokładnie nazwać nie można. Jest to po prostu trucizna, która z każdym strzałem zabiera przeciwnikowi HP. Na wymaxowanym skill daje ona jakieś 35 ataku do przodu. Uderza przeciwnika na sekundę przez, aż 5.


RADA - 1. Polecam chodzić na Lizarda, gdyż wychodzi nam niezłe combo (standart att + 35 toxic + 40 lizard).
2. Czasami DMG trucizny nie nadąża (przy większym att.) zadawać obrażeń i nawet gdy przeciwnik nam ucieka dostaje serie z trucizny.
3. UWAGA! Jeśli traficie przeciwnika, następnie zostanie otruty to gdy znajdziecie się przy wieży zacznie ona was bić! Dlaczego ? Ponieważ daliście de-buff na przeciwnika.


Noxious Trap ("Mushroom, Mushroom, Mushroom!")

Ultimate Teemo. Bardzo ciekawy i zarazem denerwujący skill dla przeciwników. Stawiamy sobe grzyba w wybranym przez nas miejscu. Stoi tam naprawdę długo bo 10 min, chyba że ktoś wejdzie w niego czy też znajdzie się w jego zakresie wybuchu.


RADA - 1. Stawiaj grzybki tam gdzie ludzie zazwyczaj chcą zrobić na was Gank.
2. Gdy masz pojedynek 1vs1/2/3 postaw grzybka pod jednym z nich. Stanowczo Ci ułatwi zabijanie.
3. Gdy uciekasz, staraj się przebiegać przez swoje grzyby, które spowalniają jak i sporo walą.


Guide Top

Build

Obowiązkowe:

Optymalne:Jak kupować?

Zaczynamy grę kupując Vampiric Scepter. Gdy First Blood wejdzie tak jak powinien, dobijamy miniony do 6 lvl. Wtedy dajemy recall'a (b). Kupujemy sobie Berserker's Greavesi Elixir of Agility. Łykamy go w momencie, gdy pojawiamy się na linii. Powiększa nam ładnie szybkość ataku. Gdy kasa już załapiemy kupujemy Malady. Teraz zbieramy kasę na B.F. Sword'a. Gdy już go zakupimy zbieramy na Zeal. Miecz, który kupiliśmy zamieniamy w Infinity Edge, a Zeal'ana Phantom Dancer. Ponownie zbieramy na B.F. Sword'a, którego zamieniamy w The Bloodthirster.

W tym momencie mamy pięć, podstawowych przedmiotów. Następnie wybieramy sobie jak chcemy, patrząc na to jak wam idzie.
Youmuu's Ghostblade - Jeśli chcecie mieć więcej critical chance i nieco więcej dmg. Pamiętajmy, że +20 Armor Penetration piechotą nie chodzi.The Black Cleaver - Dużo większe obrażenia w przeciwników i sporo większy "Armor Penetration".Stark's Fervor - Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej drain'a i szybkości ataku. Jest ewentualna druga opcja. Wymienić ten przedmiot za Malady.
Frozen Malet - Teemo ma mało HP (1,800). Jeśli narzekasz na ilość punktów życia, polecam Ci kupić ten przedmiot. Dodatkowo spowalnia przeciwnika każdym uderzeniem. Atak wzrasta, odrobinę.


Guide Top

Runy

Greater Mark of Desolation - Runy, na armor penetration. Ładne combo z Youmuu's Ghostblade czy z The Black Cleaver. Dają one nam +1.96 x 9 = 18.

Greater Seal of Alacrity - Runy, na zwiększenie szybkości ataku. Znikome ilości, lecz zawsze coś się zwiększa. Dają one nam +0.76% x 9 = 6.8%.

Greater Glyph of Focus - Runy, zwiększające nam szybkość regeneracji umiejętności. Widać to najbardziej przy Ultimate, lecz zawsze te kilka dziesiątych sekund uratuje Ci życie. Dają one nam -0.65% x 9 = 5.85%.

Greater Quintessence of Furor - Runy, zwiększające nam krytyczne obrażenia w przeciwników. Dają naprawdę sporo przy większym dmg. Dają one nam +4.46% x 3 = 13%.


Guide Top

Czary

Exhaust

Ładne combo wychodzi przeciw wojownikom. Rzucamy Blinding Dart, czekamy aż zejdzie i Exhaust. W tym momencie daje dużo czasu. Lepsze w Early Game, Mid Game.

Ignite

Powszechnie wiadomo, że wychodzi bardzo ładna kombinacja z Exhaustem. Ładnie działa w pvp 1vs1.

Flash


Skill, który głównie pozwala nam uciec z miejsca zagrożenia. Używamy go po czym załączamy Move Quick (W). Powinniśmy spokojnie uciec.

Heal


Ładnie się spisuje z Ignite czy Flashem. Przywraca nam większość naszego HP z racji, że Teemo nie ma go za wiele.


Guide Top

Jak zostać grzybiarzem?Jest to mapka mapy Summoner's Rift. Zielone punkt pokazują nam gdzie najczęściej ludzie przechodzą po krzakach, czyli gdzie najbardziej nam się opłaca postawić grzyba. Z doświadczenia wiem, że ludzie są kretynami i wchodzą w środek krzaków, a nie po jego bokach. Tak, więc starajcie się stawiać grzybki na środku krzaków. Nawet jeśli nie wpadną w nie to one będą podświetlały czy ktoś nie robi ganka na nas czy team.


Guide Top

Jak grać ?

Early Game(1-6)

Kupujemy Vampic Sceptera. Następnie zmierzamy swoimi małymi nóżkami na środkową linie gry. Staramy się dobiegnąć tam jak najszybciej. Ukrywamy się tak dopóki nie pojawią się miniony. Staramy się ustawić w TYM miejscu. Tutaj przeważnie miniony nie łapią nas swoim zasięgiem, a przeciwnik zawsze się woli trzymać góry. Gdy przeciwnik się pojawi wraz z minionami pojawiamy się w odpowiednim momencie. Zarzucamy Exhaust i Ignite. Mamy dodatkowe 5 dmg od Toxic Shot'a, więc też ułatwia to nam zadanie. Za każdym strzałem drainujemy się 10hp. Powinniśmy złapać First Blood. Chyba, że przeciwnik ma Cleanse, to darujmy sobie. Każdy level siedzimy i bijemy miniony. Dopiero nasza gra zmienia się wraz z 6 levelem.


Mid Game(7-12)

Mając nasz upragniony 6 level, wykonujemy recall. Kupujemy Berserker's Greaves i Elixir of Agility. Ruszamy używając Move Quick na respie by od razu odzyskać manę. Biegniemy i biegniemy. Gdy już dotrzemy zaczynamy trapować okolice grzybkami. Używamy Elixir i ciskamy wszystko co się rusza. Staramy się trzymać z tyłu, za grzybkiem. Ultimate respi się jakieś 19 sekund, a zabiera sporo many. Jednym z naszych głównych celów jest Golem, który pozwoli nam obniżyć skill do 15 sekund i powiększy regeneracje many. Uciekając staramy się "lurować" za sobą przeciwnika, tak by wpadł w grzybki. Gdy ma mniej HP możemy rozpocząć pojedynek z przeciwnikiem. Zaczynamy od Blinding Darta. Jest możliwość, że dostaniemy stuna. Dlatego zawsze zaczynaj od Blinding bo może będziesz miał szczęście i będzie to wojownik, który będzie bił z broni ręcznej. Gdy już się obudzimy lub w ogólne go nie dostaniemy, sadzimy Exhaust + Ignite + Mushroom pod przeciwnika. Ludzie zazwyczaj się nie ruszają podczas mordobicia. Tak więc dostanie swoje 400+ dmg co znacznie ułatwia nam zabicie go. By zabicie kogoś było jeszcze prostsze radzę poświęcić troszkę czasu na Lizarda, który zwiększa nam dmg. Po "pokonaniu" przeciwnika możemy się wydrainować z minionów, chodź jest to ryzykowna opcja pod względem przeciwników, którzy mogą nas chcieli dobić. Lub też po prostu zrobić recalla. Gdy już zabijemy naszego przeciwnika z mida, staramy się pushnąć lub pomóc jednej z linii. Na tym etapie powinniśmy się dorobić B.F. Sworda jak i Zeal'a.


Late Game(13-18)

Staramy się kupować Eliksiry jak najczęściej, gdyż ułatwiają nam grę. Przeważnie w Late Game, na jakiś 14 levelach rozpoczyna się mass PvP. Wtedy musimy pamiętać by trzymać się z tył naszej drużyny, gdyż Teemo ma naprawdę znikome ilości HP. Tutaj Ultimate Grzybiarza, jest jednym z najbardziej przydatnych. Gdy ktoś ucieka, zginie. Gdy nas gonią lub kogoś z naszych braci, zginie. Już nie stawiamy tak dużo grzybków w krzakach, lecz na środku drogi czy po bokach. Wtedy dostaną oni ładne dmg bo aż 650. Pamiętajcie, że grzybki Teemo biją masowa. Czyli jeśli 5 typów idzie blisko siebie to dostaną oni wszyscy 650. W tym momencie ułatwiasz grę kompanom. Gdy jest chwila spokoju między pvp, chodzimy od linii do linii bijąc miniony. Chodzimy po dżungli, gdzie bijemy wszystko co się rusza, oczywiście stawiając co 19 sekund swoje grzybki. Nasza gra będzie tak trwała do końca, chodź można robić w inny sposób. Gdy nasza drużyna daje radę 4vs5 bez nas, my schodzimy na górną czy dolną linię i bijemy wieżę. Nasze dmg jest sporę, więc dużo czasu nam to nie zajmie. Takim oto sposobem powoli zbliżamy do zwycięstwa.

Pozdrawiam, Carloz96. :)