Click to open network menu
Join or Log In
Mobafire logo

Join the leading League of Legends community. Create and share Champion Guides and Builds.

Create an MFN Account


Or

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page

x
Draven Build Guide by lgneeL

AD Carry Draven Solo Baron Build - Türkçe 2014

AD Carry Draven Solo Baron Build - Türkçe 2014

Updated on March 23, 2014
New Guide
Vote Vote
League of Legends Build Guide Author lgneeL Build Guide By lgneeL 51,177 Views 4 Comments
51,177 Views 4 Comments League of Legends Build Guide Author lgneeL Draven Build Guide By lgneeL Updated on March 23, 2014
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!
Would you like to add a comment to your vote?

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Skilleri

Draven bence nuke bir karakterdir yani birden bire ani hasar veren bir karakterdir fakat ne kadar damage atsada tf de iyi bir teama denk gelmezseniz kolay erirsiniz.

Dravenin saldırı mekanizması "Q" Skillinize bağlıdır. "Q" Skilli ile baltanızı atıp tutmalısınız.
Ne kadar çok baltalarınızı tutarsanız o kadar ek damage verebilir ve bir rakibi katlettiğinizde pasifiniz sayesinde kolayca para kazanabilirsiniz.

Q Skillini nasıl çalışır / ne işe yarar ? : "Q" Skilliniz ile hem pasifinize(draven ligine) hemde kalıcı damageler atmanıza çok büyük yardımcı olacaktır ve şu şekilde çalışır :
"Q" Skillimizi açıyoruz ve bir rakibe/minyona vuruyoruz. Vurduktan sonra yerde bir ışık beliricektir, siz o ışığa gidiceksiniz ve seken baltanızı tutacaksınız. Oyun sonuna kadar ne kadar fazla yaparsanız o kadar fazla vurursunuz."Q" Skilliniz ile ne kadar fazla balta tutarsanız sadece "Q" Skilli açıkken baltalarınız o kadar fazla vurur yani 250 "Q" ek damage vuruyorsa sadece o skilliniz açıkken vurursunuz.

W Skilli ne işe yarar ? :
W Skilliniz size saldırı hızı ve hareket hızı verir. Bir vs ye girerseniz kaçarken veya "Dönen Balta" Yani "Q" skilliniz açıkken Adrenalin selini açarsanız size büyük faydası olacaktır.

E Skilli Ne işe yarar ? :

E Skilli başta zor bir skilldir. Çünkü çoğu draven oyuncuları başta e skilli ile damage vermeye çalışır fakat "Geri dur" Yani e skilli adam kovalarken/kaçarken çok işinize yarayacaktır. Örneğin kaçan adamın önüne attığınız zaman rakibinizin önüne isabet ederse size doğru gelecek ve q skilliniz menziline girecektir.Kaçarken ise karşınızda katarina gibi bir champ varsa ultisini bozabilir yada volibear gibi bir champ varsa size doğru koşmasını engelleyebilirsiniz.

Ultiniz Nasıl Çalışır/Ne işe yarar ?:

Dravenin en beğendiğim skillerinden biridir.Ultisini iyi kullanabilirseniz lanenizde o kadar başarılı olursunuz.
Size benim kullandığım yöntemi söylemek istiyorum.
Yanınızda iyi bir sup varsa ona güveniyorsanız yapın.
Lanenizde olabildiğince düşman adc'yi ve supu rahatsız edin,pushlayın( ama kule altına kadar değil gank yiyebilirsiniz unutmayın) 2 sininde canını 1 yada 1,5 "Q" Skillik bırakın, öldürmek için kule altına girmeyin canları zaten az diyip noobluk yapmayın ! 6 level oldugunuz anda ultiye verin ama ultinizi hemen kullanmayın. Karşıdaki adc ye ve supa iyi konsantre olun ve aynı hat üzerinde yani ultinin aynı anda 2 sinede vuracağı kadar arka arkaya olduklarında ultinizi atın. Arka arkaya durmuyorlarsa e skilli ile rahatsız edip durun. ultinizi attığınızda muhtemelen 2 de 2 atıcaksınız atamazsanız bariyer spellinizin yada flashınızın olduguna emin olup kule altına girip 2 de 2 nizi atabilirsiniz. 2 de 2 nizi attığınız anda basenizi atın çünkü rakip jungler ganka gelip az kalan canınızla almaya çalışabilir, Draven liginden gelen para ile itemlerinizi rahatça alabilirsiniz.

Önemli not :

Dravenin ultisi "Ölüm pervanesi" Önünde bir rakip varsa ona çarpar ve azcık ileri gidip geri gelir. Bu yüzden suplar adclerinin önüne geçip adclerinin ultiyi yemesini engelleyebilir.
Back to Top

Örnek Skorlarım


(Daha fazla skorlarımın resmini atıcaktım ama zed ile Trollediğim oyunlar yüzünden görünmüyorlar.)
Back to Top

Farming

Farm yapmak draven için çok önemlidir.Birde pasifiniz draven ligi ile birleştiğinde tabiri caiz ise türkiye sunucusunda ünlü olan bir terim olan ilah olursunuz.

Farmlara "Q" ile son vuruşu yapın, "Q" skilli ile kanasusamış çıktıktan sonra tek atmaya başlayacağız. ;leride "Q" skillimizi açmadan bile farmlara tek atıcaz ve statik hançerimiz sayesinde çok rahat farm yapacağız o yüzden ilk başlarda farma önem vermelisiniz.
Back to Top

Rünler

Benim normal rünlerim şu şekildedir :
9 adet G.Saldırı gücü Damgası
9 Adet G.Zırh Mührü
9 Adet G.Büyü direnci Nişanı
3 Adet G.Saldırı gücü cevheri

Fakat şu şekildede yapılabilir

9 adet G.Saldırı gücü Damgası
9 Adet G.Zırh Mührü
9 Adet G.Büyü direnci Nişanı
1 Adet G.Saldırı gücü cevheri
2 Adet G.Can Çalma cevheri
Back to Top

Skinler

Dravenin 2 tane skini var biri Ruh Söken Draven (1350 RP)Diğeri ise Gladyatör Draven (975 RP)

Bence Ruh söken dravene 1350 RP verilmez onun yerine Gladyatör draven almak mantıklı bence Gladyatör draven daha güzel, Gladyatör dravenin baltarı çok hoş ulti attığınızda baltalarınız çok güzel gözüküyor ve Adrenalin seli skillinizi açtığınız zaman dövmeleriniz kırmızı parlamaya başlıyor fakat sizin tercihiniz

Download the Porofessor App for Windows
League of Legends Build Guide Author lgneeL
lgneeL Draven Guide
Vote Vote
Draven Solo Baron Build - Türkçe 2014

League of Legends Champions:

Teamfight Tactics Guide