Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Lee Sin Build Guide by kucykpoony

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.76K
Views
3
Comments
5
Votes
Rating Pending
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author kucykpoony

Jungle Lee Sin Guide [PL]

kucykpoony Last updated on February 7, 2012
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Ability Sequence

3
4
5
7
9
11
Ability Key Q
2
13
15
17
18
Ability Key W
1
8
10
12
14
Ability Key E
6
16
Ability Key R

Not Updated For Current Season

The masteries shown here are not yet updated for the current season, the guide author needs to set up the new masteries. As such, they will be different than the masteries you see in-game.Masteries

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3/
Sunder
Archmage
 
 
 
 
 
 
1/
Executioner
 
 

Offense: 21

 
 
 
 
 
2/
Durability
Vigor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Honor Guard
Mercenary
 
 
 
 
 
 
Juggernaut
 
 

Defense: 9

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strength of Spirit
Intelligence
 
 
 
 
 
 
 
Mastermind
 

Utility: 0


Guide Top

Wprowadzenie

A Więc zdecydowałeś się przyzwać na Field o Justice Lee sina. Mimo jego kalectwa, dzięki swojej determinacji, niezłomnej woli, i cięzkim treningom jest w stanie zmierzyć się z najpoteżniejszymi bohaterami League of Legends. Wciąż pokutując poprzez pot i krew, jedyne, co posiada prawdziwy mnich


Lee sin jest bohaterem który wymaga od Przywoływacza
- sybkiego analizowania sytuacji na polu bitwy,
- przewidywania zachowań przeciwników i sojuszników
- dobrego posługiwania się umiejętnościami mierzonymi,
- ponad przeciętnego pozycjonowania podczas Team fight-u

W Zamian otrzymujesz:
- jednego z najlepszyh junglerow
- Mnóstwo rozrywki (przecież po to gramy w LoL-a)
- spektakularne ganki
- spam o dodanie do listy kontaktów


Guide Top

Lee Sin

Historia:

Jako nastolatek, Lee Sin chciał zostać przywoływaczem. Jego siła woli i determinacja wyróżniały go na tle rówieśników, czym przyciągnął uwagę Reginalda Ashrama, który był wtedy Wysokim Radnym. Podczas studiów w Arcanum Majoris, Lee Sina frustrowało tempo zajęć, przystosowane się do innych uczniów. Czas wolny spędzał na badaniach nad niuansami przywoływania, mając nadzieję przyspieszyć koniec nauki. Poczynił niesamowite postępy, prześcigając innych uczniów. Wyglądało na to, że zostanie jednym z najpotężniejszych przywoływaczy, popełnił jednak fatalny błąd. Był zbyt niecierpliwy i próbował sprawdzić się, przywołując bestię z Plague Jungles. Zamiast tego sprowadził chłopca, jednak ten nie był cały i zdrowy. Ledwo zdążył spojrzeć mu w oczy, gdy pokawałkowane ciało rozsypało się na podłodze. Śledztwo League ujawniło potem, że w skutek rytuału została zniszczona cała wioska.

Talenty Lee Sina były tak wielkie, że organizacja skłonna była przymknąć oczy na incydent, jednak przyszły mnich nie mógł sobie wybaczyć. Opuścił Institute i udał się do klasztoru Shojin, szukając wiecznej ekspiacji i przyrzekając nigdy już nie władać magią. Lata później, starając się odpokutować za swe grzechy aktem męczeństwa, podpalił się w ramach protestu przeciwko noxiańskiej okupacji Ionii. Nie zginął jednak i przez kilka tygodni trwał w agonii. Dzięki jego czynom odbył się mecz League, który wygrała Ionia. Jednak do czasu, gdy go ugaszono jego oczy zdążyły kompletnie spłonąć. Został ogłoszony zbawicielem, poczuł się jak nowo narodzony i odzyskał wolę do działania. Dołączył do League of Legends, wciąż pokutując poprzez pot i krew, jedyne, co posiada prawdziwy mnich.

- Działania jednostki mogą zniszczyć świat, ale odbudować go mogą tylko ci, którzy są pracowici i gorliwi - Lee Sin


Umiejętności:

Fala Dźwięku/ Uderzenie Rezonansu:
•Fala Dźwięku: Lee Sin tworzy falę dźwięku, dzięki której lokalizuje przeciwników. Zadaje ona obrażenia fizyczne pierwszemu wrogowi, którego trafi. Jeśli uderzy we wroga, Lee Sin przez 3 sekundy może użyć Uderzenia Rezonansu.
•Uderzenie Rezonansu: Lee Sin przemieszcza się ku przeciwnikowi trafionemu Falą Dźwięku, zadając mu obrażenia fizyczne +8% brakującego wrogowi zdrowia.


Osłona / Żelazna Wola
•Osłona: Lee Sin przemieszcza się ku sojusznikowi, osłaniając jego i siebie przed obrażeniami. Jeśli tarcza zostanie przełamana, połowa energii wydanej na tę umiejętność zostaje mu przywrócona. Po użyciu Osłony, Lee Sin może przez 3 sekundy rzucić Żelazną Wolę.
•Żelazna Wola: Dzięki treningowi Lee Sin świetnie radzi sobie w walce. Na 5 sekund zyskuje wykradanie życia, wampiryzm zaklęć i pancerz.

Nawałnica / Okaleczenie
•Nawałnica: Lee Sin trafia w ziemię, tworząc falę uderzeniową, zadającą obrażenia magiczne i ujawniającą przeciwników. Jeśli Nawałnica trafi wroga, Lee Sin może przez 3 sekundy użyć Okaleczenia.
•Okaleczenie: Lee Sin okalecza pobliskich przeciwników ujawnionych przez Nawałnicę, zmniejszając ich prędkość ataku i ruchu na 4 sekundy. W tym czasie statystyki te powoli wracają do normalnego stanu.

Smoczy Gniew (Superumiejętność)
•Lee Sin daje potężnego kopa z półobrotu, odrzucając cel do tyłu oraz zadając obrażenia magiczne jemu i przeciwnikom, na których wpadnie. Przeciwnicy, na których wpadnie zostają na krótką chwilę podbici w powietrze.
Grad Ciosów (Bierna)

Bierne:
•Po użyciu umiejętności przez Lee Sina, jego 2 następne ataki wykonywane są z premią 40% do prędkości ataku i przywracają mu po 10 pkt. energii.


Guide Top

Runy

1x - Jedna jest kwinta siły potrzebna jest do szybszego czyszczenia jungli, dzięki niej z czystym sumieniem możemy nie dodwać punktów w

2x = +4 obrażeń do ataków przeciwko STWOROM
2x + = +4.25 obrażeń przeciwko WSZYTKIEMU


2xGreater Quintessence of Desolation - wiecęj armor penetration, to więcej obrażeń

9xGreater Mark of Desolation - standardowe marki dla każdego bohatera bazującego na sile ataku
9x - marki zwiększają pancerz. Bez nich niemożliwe było by junglowanie z Vampiric Scepter

9x - marki zwiększające MRes. Dlaczego per level a nie flat ?, na wczesnych levelach 1-8 lee sin nie jest jeszcze tankiem. Obrażenia magiczne zagrażają Nam tylko podczas ganków na midzie. Nawet Annie, LeBlanc, Morgana, nie będą w stanie cię zabić jeśli twój sojusznik ma choć 1/4 mózgu.


Guide Top

Masteries

21/9/0 - Raczej standardowe dla Lee Sina, jest tutaj kilka zmian które wymagają szczegółowych wyjaśnień.

Defense:Summoner's Resolve - Po każdym użyciu Smite'a daje 10g, przydatne, tym bardziej ze smite ma dość ktrótki cd, po pierwszym powrocie do bazy mamy +30g co pozwala zyskać lekką przewagę.

Hardiness +6 pancerza to Mniejsza utrata zdrowia w jungli, w połączeniu z 9x Greater Seal of Armor oraz Safeguard / Iron Will nie musimy się obawiać nafeedowanych ad carry z bot-a, czy innych junglerow.

Tough Skin - słaby bonus na którego szkoda punktów, jednakże jest on potrzebny aby odblokować Bladed Armor

Durability - troche dodatkowego zdrowia, +3 hp na level to nie dużo. Dlaczego więc nie dałem tych punktow w Vigor ? Ponieważ powyżej 3 lvl-a nie bedziesz miał problemów z spadkiem zdrowia w jungli, wię dodakowe zdrowie przyda się bardziej.

Bladed Armor - Jest to jeden z głównych powodów dla którego wydałem 8 punktów w drzewko Defense. Wspaniale przyśpiesza junglowanie pozwalając uzyskać lvl szybciej niż inni.

Q: Czy nie lepiej wydać te 9 punktów w dzrewko Utility ? Quickness oraz Runic Affinity wydają się o wiele lepsze
A: Na pozór mogło by się wydawać ze drzewkoUtility byłoby lepsze, jednak pozostaje w przekonaniu ze Lee Sin aby cokolwiek zdziałać podczas tf-a potrzebuje bonusów z Durability i Hardiness , same w sobie nie robią wrażenia, ale w połączeniu z runami oraz buildem zmieniają troche więcej.
Po za tym dzięki Tough Skin + Bladed Armor + Hardiness , podczas junglowania będziesz cały czas na pełnym zdrowiu, gotowy o pomocy / ganku, natomiast w dzrewku ulity nie będzie tak słodko.

Offense:


Summoner's Wrath - ulepszony ghost
Brute Force +3 punkty obrazen do ataku, Butcher dodaje +4 tylko przeciwko stworom, jak dla Mnie wybór jest jasny
Alacrity - zwiekszona szybkość ataku
Weapon Expertise - 10% więcej przebicia pancerza, ładnie skaluje się z runami, napewno są to dobrze wydane punkty
Deadliness - 4% szansy na kryt to naprawde nie dużo, ale pozwala odblokować następny talent
Lethality - dość dobry talent w tym buildzie mamy tylko 33% szans na trafienie krytyczne, jednak zawsze w jakiś sposób zwiększa nam to dmg, w Vampirism nie dawałem punktów ponieważ mamy wystarczający life steal z buildu oraz Safeguard / Iron Will
Sunder - jeszcze więcej armor penetration
Executioner - Opis mówi sam za siebie, tutaj nie ma nad czym gdybać


Guide Top

Summoner's spells

- w końcu to jungler. Warto pamiętać że Smite służy do dobijania blue / red buffa, smoka, barona.
np. przeciwnicy robią barona ?
stajesz za ścianką, w przypadku braku wizji używasz Sonic Wave / Resonating Strike, kiedy baron ma mało hp dobijasz z Smite


- dostarcza dużej mobilności, ułatwia pozycjonowanie podczas tf, pozwala złapać nawet dwóch bohaterów podczas częstych w mid-late game masowych ganianek na midzie.
Q:dlaczego nie wybrałem flasha ?
A:Grając Lee Sin'em potzebujemy dużej mobilności, flashem nie dogonimy przeciwnika który użyje Ghost, czy też bohaterów takich jak Teemo Morgana Lux Corki Shaco natomiast bez za pomocą Sonic Wave / Resonating Strike możemy teleportować się razem z pzeciwnikiem który użył Flash, po czym dogonić go z pomocą Ghost nawet po użyciu cc 90 Caliber Net Cannon Barrage Cryptic Gaze Dark Binding Ethereal Chains etc.


Guide Top

Wady / zalety

Zalety
- Najlepsza postać na pojedynki (1v1)
- Bardzo dobre ganki od wczesnych leveli
- świetne ulti Dragon's Rage, mające wiele zastosowań
- Bardzo dobry dmg przez całą grę
- ciężki do zabicia
- snowball
- niesamowite zdolności do kontrowania innego junglera
- w tym buildzie czyści jungle aż miło, także jungle przeciwnika

Wady
- wymaga dużego skill capa
- potrzebuje asyst / killi
- wynik około połowy gankoów jest zależny od tego czy trafisz z Sonic Wave / Resonating Strike
- potrzebne jest duże doświadczenie do wychodzenia cało z contr junglerów takich jak Shaco Lee Sin Nocturne, ewentualnie ward co wiąże się z wydatkiem.
- trzeba pilnować swojej jungli przeciwnicy jak Udyr Warwick Maokai Nasus etc wyczyszczą twoją jungle zanim zdarzysz pomyśleć WTF !
- granie tym bohaterem uzależnia


Guide Top

Przedmioty

Na wstępie większości z Was napewno nasuwa się pytanie:
Dlaczego zaczynam grę z [vampiric scepter] ?VS
450g..........475g