Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Varus Build Guide by kjwsy132

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.30K
Views
1
Comments
7
Votes
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author kjwsy132

Varus ADC PL

kjwsy132 Last updated on December 14, 2013
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

LeagueSpy Logo
ADC Role
Ranked #13 in
ADC Role
Win 47%
Get More Stats

Ability Sequence

1
3
5
7
9
Ability Key Q
2
8
10
12
13
Ability Key W
4
14
15
17
18
Ability Key E
6
11
16
Ability Key R

Guide Top

Witam

Cześć mam na imię Wojtek, gram w LOL-a od około Września 2012r. mój nick to ZIELU132. Chciałbym wam zaprezentować mój styl gry Varusem. Patrząc po innych poradnikach na tej stronie chyba należę do nielicznej grupy osób piszących poradnik po Polsku.


Guide Top

Zalety/WadyZalety:
+świetny do harasowania
+bardzo dobry farmer
+dobre CC
+postać na dystans

Wady:
-papier
-brak umiejętności do ucieczki
-na pierwszych poziomach duże problemy z maną


Guide Top

Runy

Chciałbym uzasadnić swój wybór ponieważ wiem że nie którzy robią runy pod ADC full AD, runy które wybrałem gwarantują dobry start niestety w późniejszej części gry już nie dają zbyt dużo.

Runes

Greater Seal of Armor
9

Greater Mark of Attack Damage
9

Greater Glyph of Magic Resist
9

Greater Quintessence of Attack Damage
3
Tak więc już wyjaśniam.
Pieczęć-idziemy na bota czyli będziemy grali przeciwko drugiemu ADC więc przyda nam się pancerz.
Znak-jako ADC potrzebny nam DMG.
Glif-ADC to klasa postaci którym podczas zdobywania leveli nie dodaje się odporność na magię.
Esencja-tak jak przy znakach ADC bez DMG to nie ADC.


Guide Top

Przedmioty

Zaczynamy z Doran's Blade, przy pierwszym powrocie do bazy uzbierajmy chociaż na Vampiric Scepter, albo jeśli wygrywamy linie to poczekajmy na B. F. Sword, następnie w zależności od tego co kupiliśmy po pierwszym powrocie kupujemy drugi przedmiot do The Bloodthirster. Potem idąc szlakiem mojego stylu gry kupujemy Pickaxe , a następnie Long Sword i składamy z tego Last Whisper. Potem w zależności od naszego stanu majątkowego kupujemy Dagger albo Recurve Bow. Kiedy już zrobimy Runaan's Hurricane, nie wracając się do bazy spróbujmy uzbierać na Berserker's Greaves, potem ja przynajmniej kupuje Enchantment: Alacrity ,ale nie jest to konieczne. Następnie kupujemy Zeal, a potem za zaledwie 730 Cloak of Agility. Potem nie dużo nam już brakuje do full builda kupujemy Phantom Dancer.
I zostaje nam ostatni przedmiot do zakupu czyli Infinity Edge. Kupujemy jeszcze raz B. F. Sword i musimy uzbierać już teraz aż 2250, ponieważ skończyło nam się eq. Kiedy już uzbieramy kupujemy Infinity Edge i mamy full builda.


Guide Top

Umiejętności i combo

Umiejętności:
Living Vengeance-W przypadku zabicia kogoś lub asysty, Varus zyskuje tymczasowo premię do prędkości ataku. Jest ona większa, jeśli ofiarą jest bohater.

Piercing Arrow-Varus przygotowuje się i wykonuje potężny strzał, zyskując tym większą premię do zasięgu i obrażeń, im dłużej przygotowuje się do strzału.
Pierwsze użycie: Varus zaczyna napinać łuk, zwiększając zasięg i obrażenia.
Drugie użycie: Varus strzela, zadając od 10/47/83/120/157 (+100% Obrażenia od ataku) do 15/70/125/180/235 (+160% Obrażenia od ataku) pkt. obrażeń fizycznych minus 15% za każdego trafionego wroga. W trakcie przygotowania do strzału prędkość ruchu Varusa jest zmniejszona. Jeżeli po 4 sekundach Varus nie odda strzału przerywa naciąganie łuku, lecz zwracana jest mu połowa kosztu many.

Blighted Quiver-odstawowe ataki Varusa zadają dodatkowe obrażenia magiczne i nakładają Rozkład. Inne umiejętności Varusa detonują Rozkład, zadając obrażenia magiczne, zależne od maksymalnego zdrowia celu.
Biernie: Podstawowe ataki Varusa zadają dodatkowo 10/14/18/22/26 (+25% Moc umiejętności) pkt. obrażeń magicznych i nakładają Rozkład na 6 sek. (***uluje się do 3 razy). Inne umiejętności Varusa powodują detonację Rozkładu, zadając obrażenia równe 2/2.75/3.5/4.25/5% (+[2% Moc umiejętności]%) maksymalnego zdrowia celu za każdy ładunek (Maksymalnie 360 pkt. obrażeń przeciw potworom).

Hail of Arrows-odstawowe ataki Varusa zadają dodatkowe obrażenia magiczne i nakładają Rozkład. Inne umiejętności Varusa detonują Rozkład, zadając obrażenia magiczne, zależne od maksymalnego zdrowia celu.
Biernie: Podstawowe ataki Varusa zadają dodatkowo 10/14/18/22/26 (+25% Moc umiejętności) pkt. obrażeń magicznych i nakładają Rozkład na 6 sek. (***uluje się do 3 razy). Inne umiejętności Varusa powodują detonację Rozkładu, zadając obrażenia równe 2/2.75/3.5/4.25/5% (+[2% Moc umiejętności]%) maksymalnego zdrowia celu za każdy ładunek (Maksymalnie 360 pkt. obrażeń przeciw potworom).

Chain of Corruption-Varus wysyła mackę zepsucia, która unieruchamia pierwszego trafionego wrogiego bohatera i rozprzestrzenia się na pobliskich, niezainfekowanych bohaterów, unieruchamiając ich.
Varus wysyła mackę zepsucia, która zadaje 150/250/350 (+100% Moc umiejętności) pkt. obrażeń magicznych i unieruchamia pierwszego trafionego, wrogiego bohatera na 2 sekundy.Zepsucie rozprzestrzenia się ku niezainfekowanym wrogim bohaterom, zadając im obrażenia i unieruchamiając ich, jeśli do nich dotrze.

Combo:
Jeżeli jest to postać na bliski kontakt:
Najpierw używamy Chain of Corruption, aby go zatrzymać, następnie atakujemy go do momentu wyswobodzenia się (około 3 ataków podstawowych) przez ten czas przeciwnik będzie miał na sobie już 2 albo 3 ładunki Blighted Quiver, wtedy używamy Hail of Arrows, aby zdetonować ładunki i go spowolnić, jeżeli jeszcze nie umarł to atakujemy go do momentu kiedy do nas dojdzie i używamy Piercing Arrow aby znów zdetonować ładunki, pamiętajcie tylko że im dłużej napinacie łuk tym większy DMG zrobicie.
Jeżeli jest to postać na odległość:
Od razu używamy Piercing Arrow aby go choć trochę zranić, następnie jeśli jest to postać która ma stuna albo klatkę na odległość starajmy się jej uniknąć nawet jeżeli do tego musielibyśmy użyć Flash, bo jeżeli nas złapie to jesteśmy martwi. Dalej jeżeli już użyliśmy Piercing Arrow nie mamy już nic do stracenia wypakowujemy na przeciwniku cały swój arsenał umiejętności w tym czasie powinien nam się już zregenerować Piercing Arrow, atakujemy 3 razy i detonujemy ładunki Blighted Quiver za pomocą Piercing Arrow.