Mobafire League of Legends Build Guides Mobafire League of Legends Build Guides

Shyvana Build Guide by Don Falus

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page.136K
Views
1
Comments
7
Votes
Like Build on Facebook Tweet This Build Share This Build on Reddit
League of Legends Build Guide Author Don Falus

Shyvana - Polish Build

Don Falus Last updated on November 17, 2011
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!

Thank You!

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

LeagueSpy Logo
Jungle Role
Ranked #14 in
Jungle Role
Win 53%
Get More Stats

Ability Sequence

2
8
10
12
13
Ability Key Q
1
3
5
7
9
Ability Key W
4
14
15
17
18
Ability Key E
6
11
16
Ability Key R

Not Updated For Current Season

The masteries shown here are not yet updated for the current season, the guide author needs to set up the new masteries. As such, they will be different than the masteries you see in-game.Masteries

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1/
Sunder
Archmage
 
 
 
 
 
 
1/
Executioner
 
 

Offense: 22

 
 
 
 
 
Durability
Vigor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Honor Guard
Mercenary
 
 
 
 
 
 
Juggernaut
 
 

Defense: 0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strength of Spirit
Intelligence
 
 
 
 
 
 
 
Mastermind
 

Utility: 8


Guide Top

Wprowadzenie

Shyvana z założenia jest postacią ad. Jednak wcale nie potrzebuje ona wiele ataku by wymiatać. Moja smoczyca zadaje duże obrażenia i jednocześnie ma bardzo dużo hp oraz resistów, dzięki czemu może również tankować. Ktoś powie, że skoro kupujemy nią tankowe itemki, nasza postać będzie robiła małe obrażenia - bzdura! Grałem nią już wiele razy i w 95% kończyłem grę z plusowymi statystykami. Trzeba jednak pamiętać, że nie sam build czyni dobrego gracza. Proponuję obejrzeć filmik zapoznawczy, jest tam wiele cennych rad. http://www.youtube.com/watch?v=Z66n3UYfPE4&feature=player_embedded


Guide Top

Runy

Runy jak zawsze mogą budzić kontrowersje. Dlaczego cooldowny a nie attack speed? Dlaczego magic penetration a nie armor penetration skoro postać jest ad? Oczywiście, jeśli wolisz wybierz te drugie. W zasadzie ciężko powiedzieć czy bardziej przyda się attack speed czy cooldowny. Do normalnego buildu ad, z pewnością wybralibyśmy as, lecz według mnie w moim buildzie lepsze będą cd. A runy do magic penetration wybrałem dlatego, że Shyvana ma trzy umiejętności zadające obrażenia z magii.


Guide Top

Masterisy

Za bardzo nie ma czego komentować. Wszystko co najważniejsze jest. W obronę nic nie dałem bo i tak Shyvana ma bardzo dobre resisty ze względu na pasyw ulti.


Guide Top

Itemy

Itemki kupujemy jak na liście. oczywiście w zależności od przeciwnej drużyny możemy kupować różne itemy. Przy pierwszych zakupach kupujemy pierwsze buty i jeżeli nie starczy nam jeszcze na mercurasy, możemy kupić health potiona oraz warda. Gdy jesteśmy na solo top, po pierwszych butach proponuję zacząć składać latarnię. Co do heart of gold, trzymamy aż do ostatniego itemka, dopiero wtedy sprzedajemy.


Guide Top

Umiejętności

Nie będę pisać co robią umiejętności, tylko jak ich używać.
PASYW - Fury of the Dragonborn, wystarczy poczytać.
Q - Twin Bite, dobre do farmienia. W walce będzie nam odnawiać się na tym cooldown dzięki pasywowi, więc możemy często z tego uderzać. W formie smoka starajmy się stać przodem do przeciwników aby skill zadał obszarowe obrażenia.
W - Burnout, w tym buildzie jest to podstawowy skill. Mamy duże resisty i hp więc możemy biegać wokół przeciwników i ich nękać. W połączeniu z sunfire cape zadajemy na prawdę duże obrażenia. W formie smoka podpalamy za sobą ziemię i przeciwnicy dodatkowo otrzymują obrażenia. Więc jeśli mamy włączony burnout, mamy formę smoka i kupiony sunfire cape, biada temu kto nas goni.
E - Flame Breath, na początku przydaje się do farmienia gdy przeciwnicy nie dają nam podejść do minionów. W formie smoka dobry do dobijania.
R - Dragon's Descent (ulti), pamiętajmy że ulti przerzuca przeciwników w miejsce w które lecimy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wrzucanie przeciwników pod nasze turrety lub w kierunku naszych sojuszników. Trzeba jednak uważać by nie spartolić sprawy. Np w początkowych grach popełniłem taki błąd, że jarvan zamknął w ulti dwóch przeciwników, a ja lecąc na nich swoim ulti, wyrzuciłem ich z ulti jarvana.
A tutaj krótki filmik w moim wykonaniu z użyciem ulti pod wieżą.
http://www.youtube.com/watch?v=3qoaC2LbmRQ


Guide Top

Spelle

Ignite jest spellem obowiązkowym. Dla Shyvany jset on naprawdę niezastąpiony. Gdy wbijamy smokiem w teamfight, bardzo często ktoś ucieka z małą ilością hp, wtedy go załatwiamy.
Flash i nie trzeba niczego tłumaczyć. Ewentualnie można zastąpić go ghostem bo ulti działa jak flash a szybkie bieganie na pewno się przyda do atakowania.


Guide Top

Taktyka

Ogólnie dobrze jest grać Shyvaną bezpiecznie. Ja zawsze niepozornie sobie farmię, a gdy przychodzi jungler na ganka, rzucam się na przeciwników i zdobywam kille. Nie ma co zgrywać bohatera i próbować zabijać przeciwnika na solo, tym bardziej gdy nie mamy jeszcze ulti. W teamfightach musimy poczekać na odpowiedni moment, tak by z ulti wbić w jak największą ilość przeciwników ale tak by nie wyrzucić ich z dala od naszych sojuszników. Pamiętajcie że forma smoka jest boska na teamfighty, lecz gdy atakujemy jedną osobę i nie musimy używać smoka to tego nie robimy. Cd jest na niego długi, a poza tym w pojedynkach 1vs1 smok daje nam tylko zwiększone resisty i dmg z wlotu. Ogólnie aby dobrze grać trzeba się nauczyć, poznać umiejętności, system cząstek i charakter postaci. Dzięki samemu buildowi nie zaczniemy wymiatać.


Guide Top

Podsumowanie

Na razie to tyle. Gdy build się spodoba i stanie się troszkę bardziej popularny, rozbuduję go. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem. Jest to mój pierwszy build więc proszę o wyrozumiałość.
Do zobaczenia na Fields of Justice!