Click to open network menu
Join or Log In
Mobafire logo

Join the leading League of Legends community. Create and share Champion Guides and Builds.

Create an MFN Account


Or

Not Updated For Current Season

This guide has not yet been updated for the current season. Please keep this in mind while reading. You can see the most recently updated guides on the browse guides page

x
Shen Build Guide by Chairu18

Poradnik PL Shen top

Poradnik PL Shen top

Updated on February 12, 2014
New Guide
Vote Vote
League of Legends Build Guide Author Chairu18 Build Guide By Chairu18 17,598 Views 1 Comments
17,598 Views 1 Comments League of Legends Build Guide Author Chairu18 Shen Build Guide By Chairu18 Updated on February 12, 2014
x
Did this guide help you? If so please give them a vote or leave a comment. You can even win prizes by doing so!
Vote
Comment

You must be logged in to comment. Please login or register.

I liked this Guide
I didn't like this Guide
Commenting is required to vote!
Would you like to add a comment to your vote?

Your votes and comments encourage our guide authors to continue
creating helpful guides for the League of Legends community.

Wstęp

Cześć. Ja jestem Chairu18. Moja liga to Gold III. Dziś chciałbym wam przedstawić już mój czwarty poradnik. Tym razem będzie to poradnik dotyczący Shen na topie. Shen to niezwykle wytrzymały ninja o bardzo przydatnym ulcie .
Back to Top

Spelle


- świetne połączenie z naszym Shadow Dash
- potrzebny w celu przybliżenia się do wroga by np : użyć na niego naszego Vorpal Blade i dobić go


- ważne gdy czujemy się nie zdolni do zabicia wroga

- świetne dla początkujących graczy którzy grają Shen
- bierzemy wtedy gdy nie czujemy się pewni nadrobienia farmy
Back to Top

Przedmioty

Start

Cloth Armor + 5x Health Potion - przedmioty na start gdy naszym przeciwnikiem na lini jest np : Riven, która bije damage AD

Doran's Shield + Health Potion- startujemy z tymi itemami gdy skupiamy się na zabijaniu minionów pod naszą wieżą i gdy dajemy się pushować


Early game

Ninja Tabi + Sunfire Aegis - kupujemy wrogi ADC wymknie się spod kontroli lub gdy naszym przeciwnikiem jest postać nie dość że AD ale także jest to champion walczący wręcz

Mercury's Treads + Spirit Visage - świetne itemy gdy zależy nam na jak największym wykorzystaniu naszego Vorpal Blade lub gdy wrogi APC zacznie być szalenie niebezpieczny


Mid game

Warmog's Armor + Locket of the Iron Solari - gdy armor z Sunfire Aegisnam nie wystarcza możemy poprosić naszego supporta o to byśmy kupili Locket of the Iron Solari. Warmog's Armor to jest nasza podstawa gdyż gdy maxujemy jako pierwsze Vorpal Blade a Warmog's Armor daje nam najwięcej HP, którego bardzo potrzebujemy, gdyż Vorpal Blade daje nam dodatkowe leczenie (1.5%)

Warmog's Armor + Quicksilver Sash - item taki jak Quicksilver Sash jest dość nietypowym itemem ale nie raz uratował mi życie, gdy leciały na mnie 3 stuny a Shadow Dash nie miałem. Oczywiście Quicksilver Sash kupujemy wtedy gdy wrogi team ma zbyt groźnego APC.


Late game

Thornmail + Randuin's Omen - żeby bardzo potrzebne nam do team-fight, zwłaszcza jeżeli naszymi przeciwnikami są postacie AD. Jeżeli chcemy jak najlepiej wykorzystać Thornmail musimy podczas inicjowania team-fight trafić jak najwięcej wrogów i tym samym przyjąć jak najwięcej obrażeń AD. Randuin's Omen składamy w celu zwiększenia naszego heala z Vorpal Blade no i uzyskania większego armoru.

Banshee's Veil + Wit's End - dość dobre itemy na sam koniec i w ostatnim team-fight. Banshee's Veil jest dopiero wtedy dobrze wykorzystany gdy trafimy dużo wrogów naszym Shadow Dash i użyjemy pasywki właśnie z Banshee's Veil. Biorąc pod uwagę że naszym głównym celem jest atakowanie najgroźniejszego wroga kupujemy Wit's End by zwiększyć naszego obrażenia w celu jak najszybszego usunięcia z team-fight wroga.
Back to Top

Mastery

Ofensive tree:

Fury Brute Force Martial Mastery - inwestujemy w dodatkowe AD by mieć jakiekolwiek szanse w walce 1 vs 1. Dodatkowe dzięki dodatkowemu AD możemy sie szybciej od-push ować

Devensive tree:

Enchanted Armor Hardiness Tenacious - dodatkowy armor jest nam potrzebny gdyż jako Shen musimy być przygotowani na walki 1 vs 1 w early game. Skupiamy się głównie na armorze gdyż na topie żadko spotkamy postacie AP.

Runic Blessing - świetna rzecz warta wzięcia iż nigdy nie wiadomo kiedy wrogi team zechce was invadować a Runic Blessing to moim zdaniem najlepsza rzecz do walk na 1 lv

Veteran Scars Juggernaut Perseverance Second Wind - wszystko to wspomaga w działaniu nasz Vorpal Blade, a Juggernaut swietnie sie nadaje do Shen gdyż jak każdy wie u Shen skupiamy się na jak największej ilości HP.

Legendary Guardian - biorąc pod uwagę że Shen podczas team-fight jest inicjatorem to Legendary Guardian będzie dla niego świetnym rozwiązaniem, gdyż Shen podczas team-fight "bierze wszystko na siebie" więc tym samym niektóre stuny mogą lecieć na niego.
Back to Top

Runy

Runes

Precision
Fleet Footwork
Phase Rush


Greater Seal of Armor - bierzemy ze względu na to że wrogi team ma zawsze AD, nieważne czy jednego czy dwóch. Armor to nasza podstawa.

Greater Glyph of Magic Resist - to samo co z Greater Seal of Armor. Magic resist to nasza rzecz niezbędna.

Greater Mark of Scaling Health - bez HP nie możemy się utrzymać na lini więc Greater Mark of Scaling Health bierzemy. Możemy także wykorzystać to w celu wzmocnienia naszego Vorpal Blade.

Greater Quintessence of Health - bardzo przydate w early game gdy shen jest bardzo podatny na ataki. Niesamowicie wzmacnia to nam Vorpal Blade i szanse na nie oddanie first-blooda.
Back to Top

Umiejętności

Ability Sequence
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- jest to nasz jedyny pouk
- bardzo świetnie umiejętność ta łączy sięz naszą dużą ilością HP
- daje nam możliwość farmienia z daleka
- jeżeli dobrze użyjemy podczas team-fight, my wraz z naszą drużyną możemy się wyleczyć nawet o 1500 HP
- mały cooldown
- niski koszt energi
- escape
- nasze jedyne control
- dobrze użyte w team - fight wygrywa nam go ( im więcej trafimy wrogów tym lepiej)
- dość wysoki koszt energi
- duży cooldown

- przydatne w early game
- dzięki tej umiejętności możemy zablokować wrogi pouk
- nasza jedyna umiejętność aktywna - obrona
- niski koszt energi
- świetne połączenie z naszym Shadow Dash

- duży dmg w early i mid game
- dobry pasyw do pushowania i mocnego pouku
- utrzymyje [shen] przy zdrowiu dzięki Vorpal Blade
- THE BEST ULTY EVER
- możemy się trzymać na lini ile tylko chcemy gdyż dzięki Stand United możemy szybko wkroczyć do team - fight
- jeżeli przeciwnik nasz ze - stunuje ulty się nam przerwie
- sojusznik na którego użyjemy otrzyma dość mocną tarczę
- nasi przeciwnicy są zmuszeni wziąć Teleport
Back to Top

Gra

Lv 1-5

Na samym początku skupiamy się na pouku wroga z Vorpal Blade odciągając go od farmy a jednocześnie sami przybliżając się do niej. Gdyby jednak Vorpal Blade byłoby niezdolne od użycia próbujemy zaatakować z Ki Strike, w ten sposób by Feint przyjął obrażenia gdyby wróg nas uderzył. Vorpal Blade możemy także wykorzystać na farmienie, lecz tylko i wyłącznie wtedy gdy wróg zszedł z lini lub ( wykorzystując dość mały cooldown Vorpal Blade gdy wróg boi się do nas podejść. W innym przypadku staramy się by Vorpal Blade trafiał przeciwnika. Radziłbym by Shadow Dash był wykorzystywany jak najmniej razy, gdyż jego koszt energi jest wysoki a do tego ma duży cooldown, lecz jeżeli wróg nas zaatakuje możemy użyć Shadow Dash by przeciągnąć walkę 1 vs 1 w nasze miniony. Mądrym rozwiązaniem jest każde użycie Shadow Dash gdy wróg pushuje naszą wieżę.

Lv 6-10

W tym momencie gry robimy WSZYSTKO by jak najszybciej spushować topa używając nawet Vorpal Blade w mioniony gdyż pouk nie przynosi nam już takiego rezultatu jak wcześniej. Ale tak wogule po co musimy tak szybko pushować? Odpowiedź na to znajduje się w Stand United. Jest to strasznie przydatne ulty gdyż dzięki niemu możemy pomóc na innej lini lub nawet w jungli, gdy naszemu sojusznikowi grozi śmierć. Ale nie możemy zapomnieć o naszej lini ( top ). Więc dlatego właśnie "hard pushujemy" naszą linię spychając nasze miniony pod wrogą wieżę. Oczywiście gdy już top zostanie spushowany nie musimy się cofać, gdyż możemy obijać wroga przy jego wieży z Vorpal Blade i atakować go z Ki Strike, a aby stracić jak najmiej HP od ciosów wieży wroga uzywamy Feint i w razie konieczności Shadow Dash. Gdy teleportujemy się do sojusznika Stand United, któremu grozi niebezpieczeństwo używamy szybko Shadow Dash na wroga i obijamy go aż do naszego niebezpiecznego poziomu życia. Następnie wracamy do bazy a potem na linie na której znajduje się nasz wróg.

Lv 11-17

Na tych lv jesteśmy wprost narażeni na pułapki ze strony wrogiego team gdy push ujemy linię. Cały czas skupaimy się tylko na PUSH PUSH PUSH i nic więcej. Musimy jednakże uważać gdy nie będą widoczni wrogowi bo wtedy prawdopodobnie będą szli by nas zabić, dlatego zawsze musimy mieć Shadow Dash pod ręką. Skupiamy się w team fight na używaniu Stand United na naszym ADC lub APC. Następnie próbujemy użyć Shadow Dash na jak najwięcej wrogów, tym samym przybliżyć sie do wrogiego ADC lub APC i użyć na niego Vorpal Blade. Po team fight czyścimy jungle i wracamy na linię.

Lv 18

Na 18 lv powiniśmy mieć wszystkie itemy więc tym razem przestajemy pushować linie i zaczynam chodzić z naszym team na barony i smoki. Próbujemy także złapać wroga naszym Shadow Dash i zabić go wraz z team. W tym fight musimy mieć Shadow Dash i użyć go na jak największej ilości wrogów. Potem do zrobieniu naszego combo uzywamy Stand United na naszym ADC lub APC. U Shen lubię to że Ki Strike zadaje dodatkowy DMG wrogim wieżom. Więc w pushu nie powinniśmy mieć proglemu.
Back to Top

Combos

1. Vorpal Blade + Ki Strike + Feint - świetne combo do pouku

2. Shadow Dash + Vorpal Blade + Ki Strike + Feint - bardziej rozbudowane combo na walki 1 vs 1.

3. Stand United + Shadow Dash + Vorpal Blade + Ki Strike + Feint - nasze najlepsze combo w przypadku pomagania sojusznikowi
Back to Top

Mocne/słabe strony ShenaMocne strony

- mocny pouk
- duża wytrzymałość
- THE BEST ULTY EVER
- maszyna do farmienia
- obszarowy taunt
Słabe strony
-jeśli nie trafimy z taunta to możemy pozostać prawie bez energii
-można przerwać jego ulti
- mały DMG
Download the Porofessor App for Windows
League of Legends Build Guide Author Chairu18
Chairu18 Shen Guide
Vote Vote
Poradnik PL Shen top

League of Legends Champions:

Teamfight Tactics Guide